29 maja, 2024

eFinanse.info.pl

Finanse z kraju i ze świata.

Dlaczego warto zdecydować się na wyłożenie podłogi płytkami drewnopodobnymi?

Wiele osób chce mieć w swoim domu czy mieszkaniu drewniane podłogi, jednak nie jest to materiał odpowiedni do wszystkich pomieszczeń, ponieważ nie jest odporny na wilgoć i uszkodzenia.

Nie można zatem położyć desek, parkietu czy paneli w łazience, przedpokoju czy na zewnątrz, ponieważ podłoga może się wypaczyć od wody, zachlapania. Jeśli obawiasz się szkód oraz skomplikowanej pielęgnacji podłogi drewnianej, możesz wybrać płytki gresowe imitujące drewno.

Dlaczego warto zdecydować się na wyłożenie podłogi płytkami drewnopodobnymi?

Charakterystyka płytek z gresu imitujących drewno

Płytki gresowe imitujące drewno są trwałe i odporne na wodę, zarysowania, dlatego warto je wybrać, ponieważ mogą wytrzymać ciągły ruch w pomieszczeniu, jak również zachlapania, plamy. Gres jest materiałem niezwykle wytrzymałym, odpornym na mróz, nie wchłania wody, a dzięki swoim właściwościom i łatwości pielęgnacji chętnie wybierany jest na podłogi w mieszkaniach, domach i przestrzeniach publicznych.

Płytki o wyglądzie drewna są jednymi z najlepszych wyborów na podłóg. Nie musimy martwić się o ich konserwację, wystarczy zwykłe, regularne zamiatanie i wycieranie na mokro w razie potrzeby. Płytki drewnopodobne są dostępne w różnych rozmiarach, w tym różnych szerokościach i długościach oraz wzorach i kolorach, dzięki czemu podłoga będzie wyglądać jak z prawdziwego drewna i niezwykle naturalnie. Płytki imitujące drewno nie ulegają łatwo zarysowaniom ani uszkodzeniom, jest to ogromna zaleta, jeśli płytka zostanie zainstalowana w miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszego, jak salon, przedpokój czy przestrzeń publiczna.

Na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/Emil-Ceramica/7734 znajdziemy szeroki wybór kolorów, rozmiarów, modeli płytek drewnopodobnych, dzięki którym uzyskamy podłogę, jaka najbardziej nam się podoba. Płytki drewnopodobne Emil Ceramica są wodoodporne, co pozwala na umieszczenie ich w niekonwencjonalnych miejscach, takich jak prysznic, okolice basenów, kuchnie i łazienki. Jeśli dojdzie do wypadku z wodą, nie musisz martwić się o uszkodzenie podłóg, ponieważ wysokiej jakości gres jest nienasiąkliwy, nie plami się i nie wypacza, jak ma to miejsce w przypadku deski drewnianej, parkietu czy paneli podłogowych.