25 kwietnia, 2024

eFinanse.info.pl

Finanse z kraju i ze świata.

Jest wiele odmian roślin konopi indyjskich o różnorodnym działaniu

Obecnie istnieje pozornie nieskończona różnorodność odmian konopi.

Przed zakupem nasion marihuany musisz wiedzieć, jaki rodzaj roślin chcesz uprawiać. Zacznij od ustalenia, czy chcesz wyhodować odmianę z dominacją Indica, Sativę czy hybrydę. W szerokim uogólnieniu, szczepy z dominującą indicą mają tendencję do wywierania bardziej wyraźnych efektów w organizmie, często przyczyniając się do złagodzenia bólu, rozluźnienia i uczucia uspokojenia, a nawet senności. Odmiany z dominacją Sativy są zwykle uznawane za wytwarzające odurzenie, które mogą być energetyzujące i stymulujące umysłowo. Szczepy hybrydowe wywołują różnorodne efekty w zależności od konkretnych szczepów macierzystych użytych do stworzenia hybrydy rośliny.

Jest wiele odmian roślin konopi indyjskich o różnorodnym działaniu

Które feminizowane nasiona marihuany wybrać do hodowli

Poza trzema głównymi kategoriami indica, sativa i hybryd, powinieneś również dowiedzieć się, którą konkretną odmianę chcesz uprawiać. Jeśli nie jesteś całkowicie pewien, którą odmianę chcesz uprawiać, lub chcesz dowiedzieć się o innych odmianach, których możesz nie znać, przejrzyj katalogi online renomowanych sklepów z nasionami i przeczytaj o różnych dostępnych w sprzedaży odmianach.

Musisz także zdecydować, czy będziesz uprawiać marihuanę w pomieszczeniu, czy na zewnątrz. Uprawa w środku zapewnia nieco większą elastyczność, ponieważ możesz kontrolować i dostrajać kulturę uprawy swoich roślin. Daje to większą swobodę w wyborze nasion, które zdecydujesz się kupić. Jeśli planujesz uprawiać rośliny na zewnątrz, prawdopodobnie powinieneś poświęcić trochę więcej czasu na sprawdzenie konkretnych nasion, które chcesz kupić, aby upewnić się, że będą się dobrze rozwijać w konkretnym klimacie i środowisku.

Jeśli przejrzysz nasiona sprzedawane w sklepie internetowym, od razu zobaczysz niektóre nasiona opisane jako feminizowane lub automatycznie kwitnące. Istotną częścią zrozumienia, jak kupować nasiona konopi, jest zrozumienie różnic w rodzajach sprzedawanych nasion. W zależności od sposobu wyhodowania nasion, możesz kupić zwykłe nasiona konopi, feminizowane nasiona marihuany lub nasiona konopi automatycznie kwitnących. To nie są odmiany marihuany, ale są to kategorie odnoszące się do płci i procesu dojrzewania nasion, oraz czasu, jakiego roślina potrzebuje do wydania plonów.