24 kwietnia, 2024

eFinanse.info.pl

Finanse z kraju i ze świata.

Regulatory wzrostu stosowane w rolnictwie

Regulatory wzrostu wzrostu to środki chemiczne, które wpływają na gospodarkę fitohormonalną roślin.

Stosuje się je w przypadku roślin uprawnych, takich jak zboża, działanie polega często na obniżeniu wysokości rośliny, dzięki czemu jest ona mniej podatna na działanie warunków atmosferycznych, takich jak wiatry, silne deszcze czy też grad. Dzięki temu rośliny nie kładą się, w ten sposób możemy uzyskać większe plony.

Regulatory wzrostu stosowane w rolnictwie

Skuteczne preparaty regulujące wzrost zbóż i rzepaku

Są to preparaty, takie jak Korekt 510 SL, Mepik 300SL czy Regullo 500EC, które dobrze sprawdzają się w przypadku upraw rzepaku, pszenicy ozimej, jęczmienia jarego, pszenżyta ozimego, jęczmienia ozimego, żyta ozimego czy też żyta jarego. Posiadają zatem szerokie spektrum działania, występują w formie preparatu, który będzie rozpuszczany w wodzie w celu przygotowania oprysku. Dostępne są także specjalne regulatory, które stosuje się w sadownictwie, w przypadku uprawy jabłoni poprawiają wybarwienie owoców, zwiększają zawartość etylenu w tkankach, co może przyspieszyć dojrzewanie.

Regulatory wzrostu stosowane są w przypadku zbóż, zapobiegają one wyleganiu łanu, dzięki czemu zbiór mechaniczny, przy pomocy kombajnów, jest łatwiejszy. Dodatkowo preparat zabezpiecza źdźbło przed porastaniem, należy zwracać uwagę na porę roku, fazę rozwoju, aby zastosować preparat o właściwej porze. Często stosuje się je w porze wiosennej, kiedy mają bardzo pozytywne działanie wpływające na skracanie łodygi, możemy wykorzystać je także w okresie jesiennym, dzięki czemu jest to bardzo skuteczny środek w przypadku zbóż ozimych oraz jarych. Dodatkowo sprawdza się także w przypadku uprawy rzepaku.

Bardzo skuteczne regulatory wzrostu możemy nabyć na stronie internetowej https://innvigo.com/regulatory-wzrostu/, regulatory mogą poprawić stan korzeni, zwiększając ich masę, ilość. Pozwala to na lepsze dostarczanie składników pokarmowych oraz wody z gleby, co przekłada się na wzrost silniejszych roślin, które będą bardziej odporne na działanie czynników niekorzystnych.