4 października, 2023

eFinanse.info.pl

Finanse z kraju i ze świata.

Czy powinieneś robić domowe jedzenie dla kota?

Nie ma nic lepszego niż posiadanie zwierzaka.

Istnieje wiele rodzajów zwierząt, ale jest jeden szczególny, który rozgrzał serca wielu właścicieli zwierząt. Koty są świetnymi towarzyszami w Twoim domu. Jeśli chcesz się nim zaopiekować, przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać wskazówki dotyczące opieki nad kotami.Stwórz ciepłe legowisko dla kota na zewnątrz lub zdziczałego, wyścielając pudełko po bananach grubą warstwą gazety. Wytnij kawałek Mylaru, aby pasował do dna pudełka. Połóż kolejną warstwę gazety na wierzchu. Dodaj ciepły koc. Umieść całe pudło w budce dla psa lub pod werandą, gdzie nie może się zamoczyć.Zrób darmową zabawkę dla swojego kota, umieszczając trochę suchego ryżu lub kilka suchej fasoli w pustej butelce po pigułkach. Zamknij pokrywę i przeturlaj grzechotkę po podłodze. Większość kotów nie może oprzeć się dźwiękowi i ruchowi. Możesz również zawiązać sznurek wokół szyjki butelki, aby zrobić zabawkę do ciągnięcia lub dyndącą zabawkę.Jeśli Twoja kotka jest w ciąży, przygotuj dla niej wygodne, bezpieczne miejsce na kocięta. Duży karton wyposażony w poduszkę i koc jest dobry. Umieść go w tylnej części szafy lub w innym niewidocznym miejscu. Trzymaj w pobliżu naczynia z jedzeniem i wodą.Czy Twój kot ciągle przeżuwa rośliny domowe? Jeśli tak, jest na to poprawka. Samodzielna uprawa owsa lub kocimiętki może pomóc odciągnąć koty od roślin. Czy powinieneś robić domowe jedzenie dla kota?

Dawanie im roślin, które mogą jeść i lubić, pomoże im w kółko przyciągać je do tych roślin.Jeśli Twój kot ma nadwagę, musisz zrobić dwie rzeczy.

Po pierwsze, musisz dostosować ilość jedzenia, które im podajesz, a po drugie, musisz sprawić, by ćwiczyli. Kup zabawki dla kotów lub baw się nimi sam, aby upewnić się, że otrzymują aktywność, której potrzebują, aby schudnąć.Używaj krótkich słów, gdy chcesz wyrazić niezadowolenie ze swojego kota. Krótkie „nie” zostanie zapamiętane, nawet jeśli nie zawsze będzie przestrzegane. Wiele osób myśli, że koty niczego nie słuchają, ale krótkie komendy są z pewnością rozumiane przez koty i będą reagować na te komendy, jeśli będziesz z nimi zgodny.Kto powiedział, że tylko psy potrafią robić sztuczki? Koty są bardzo inteligentne i mają zdolność uczenia się, zwłaszcza jako młode kocięta. Niektórzy ludzie szkolą swoje koty, aby bawiły się w aportowanie, tak jak robią to psy. Są nawet osoby, które z powodzeniem nauczyły swojego kota używania zwykłej toalety zamiast kuwety.Spróbuj znaleźć przyczynę, jeśli zauważysz, że twój kot nadmiernie miauczy. Po pewnym czasie zaczniesz rozpoznawać, co znaczą niektóre odgłosy twoich kotów. Twój kot może być głodny lub spragniony albo może chcieć opuścić dom. Poświęcając jej odpowiednią ilość uwagi, możesz lepiej zająć się jej potrzebami.Pozwól kotu ćwiczyć swój instynkt łowiecki. Koty są urodzonymi myśliwymi; nie oznacza to jednak, że musisz pozwolić myszom na atakowanie twojego domu. Ukryj smakołyki i zabawki w całym domu, a Twój kot będzie się świetnie bawić polując na ich smakołyki. Możesz także znaleźć zabawki z piór i laserów, na które Twój kot może gonić i rzucać się na nie.Jak wspomniano wcześniej, istnieje wiele zwierząt domowych, ale niewiele jest tak wyjątkowych jak kot. Są idealne dla każdego, kto szuka nowego przyjaciela do swojego domu. Z opieką nad kotami wiąże się trochę pracy, ale dla ciebie to żaden problem. Jeśli skorzystasz z tego artykułu, pielęgnacja kota może być bułka z masłem.