24 marca, 2023

eFinanse.info.pl

Finanse z kraju i ze świata.

Dlaczego warto przyjechać do Kazimierza Dolnego?

Podczas urlopu na miejsce odpoczynku wielu turystów wybiera Kazimierz Dolny, jest to malownicza miejscowość położona nad Wisłą.

Posiada ciekawą zabudowę, sercem Kazimierza Dolnego jest zabytkowy rynek, gdzie możemy zobaczyć piękne kamienice z XVII wieku, posiadające piękne płaskorzeźby. Kazimierz Dolny może zaoferować wiele turystom, możemy udać się na wycieczkę pieszą lub też rowerową bulwarem nadwiślańskim, dostępne są rejsy po Wiśle.

Dlaczego warto przyjechać do Kazimierza Dolnego?

Noclegi w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny był niegdyś ważnym miejscem wymiany handlowej, świadczą o tym spichlerze, które wybudowano w XVII stuleciu, obecnie część z nich jest zrekonstruowana, pełnią rolę muzeum czy też hotelu. Zobaczymy je nad Wisłą, możemy także obejrzeć panoramę całego miasta z Góry Trzech Krzyży. W Kazimierzu dostępnych jest wiele miejsc noclegowych, znajdziemy tu hotele, pensjonaty, czy też możemy wynająć cały domek. Dużą zaletą Kazimierza jest odległość od dużych ośrodków miejskich, możemy w ciszy odpocząć od codziennych spraw. Dostępnych jest także wiele ośrodków turystycznych, w których możemy spędzić czas z całą rodziną. Jednym z nich jest Moje Miejsce Kazimierz, które oferuje turystom wiele atrakcji.

Ośrodki, takie jak Moje Miejsce Kazimierz, to bardzo dobry pomysł, jeżeli potrzebujemy noclegu, a zarazem bazy wypadowej podczas pobytu w Kazimierzu Dolnym. Do dyspozycji turystów są domy dwulokalowe, dostępny jest również domek saunowy. Na terenie obiektu znajduje się boisko do siatkówki plażowej, piłki nożnej, siatkówki oraz tenisa. Prowadzone są zajęcia dla dzieci, znajduje się tu dobrze wyposażony plac zabaw, możemy wieczorem także spędzić czas przy ognisku czy też grillując. Ośrodek jest także przyjazny dla zwierząt, zatem możemy przyjechać tu wraz z całą rodziną i pupilem.

Oczywiście noclegi w kazimierzu dolnym możemy zarezerwować online, na stronie internetowej możemy sprawdzić dostępność noclegów. Dzięki temu zarezerwujemy domki w terminie, który nam odpowiada. Warto poszukać pokoju wcześniej, przed okresem turystycznym.