28 maja, 2022

eFinanse.info.pl

Finanse z kraju i ze świata.

Jakimi zabawkami lubią się bawić dzieci w wieku pięciu lat

Wiele zabawek dla małych dzieci emituje światła i dźwięki za pomocą przycisków, dźwigni i pokręteł.

Często takie zabawki są sprzedawane jako rozwojowe lub interaktywne, ponieważ mają tak wiele różnych funkcji. Jadnak czasami im więcej robi zabawka, tym mniej musi robić dziecko i tym więcej wymaga od malucha uwagi. Jeśli dziecko może tylko siedzieć i patrzeć, jak zabawka gra, jest to prawdopodobnie bardziej zabawne niż edukacyjne. Ponadto zabawki te mogą być mylące dla dziecka, które uczy się przyczyny i skutku. Jeśli zabawka przypadkowo zaczyna odtwarzać muzykę lub nie jest jasne, który przycisk spowodował miganie świateł, oznacza to, że dziecko nie uczy się, które z jego działań wywołało światło i muzykę. Najbardziej przydatne zabawki to te, które wymagają największej aktywności ze strony małego dziecka. Im więcej dzieci muszą używać swoich umysłów i ciał, aby coś działało, tym więcej się uczą i tym lepiej bawią. Jakimi zabawkami lubią się bawić dzieci w wieku pięciu lat

Przedmioty takie jak klocki Lego, rowery i tablice edukacyjne mogą być używane przez lata i przekazywane innym dzieciom.

Pamiętaj, aby wybierane zabawki były dla malucha bezpieczne. W miarę możliwości wybieraj zabawki inne niż plastikowe, wykonane z trwałych materiałów, wolne od BPA, ftalanów, PVC lub toksycznych chemikaliów i sztucznych barwników. W razie wątpliwości po prostu kup książkę dostosowaną do wieku dziecka. Książki zajmują bardzo mało miejsca, można je czytać w nieskończoność i można je przekazywać innym dzieciom, jeśli znudzą się naszemu dziecku. Dzieci w każdym wieku uwielbiają malować farbami używając rączek i palców. Zachęć początkującego małego artystę do rozwijania swoich pasji zestawem bezpiecznych i nietoksycznych farb, wykonanym z całkowicie naturalnych składników. Również kredki, pluszaki i zestawy artystyczne to dobre zabawki dla 5 latka. Trwałe i bezpieczne zestawy klocków sprawiają, że jest to zabawka, którą dziecko może się bawić przez wiele lat. Dodatkowo klockami, puzzlami, i innymi zabawkami konstrukcyjnymi można się bawić razem z rodzeństwem, rodzicami czy rówieśnikami.