28 maja, 2022

eFinanse.info.pl

Finanse z kraju i ze świata.

Inwestycja w złoto

Jeżeli dysponujemy określonym kapitałem, jeśli dysponujemy określonymi oszczędnościami, to na pewno warto zastanowić się nad tym, aby owe oszczędności w jakiś rozsądny sposób zainwestować.

Możliwości, jakie daje współczesny rynek, są naprawdę ogromne. Jednakże nie każda inwestycja będzie opłacalna. Przed niektórymi formami można mieć z góry założone obawy, niektóre instrumenty finansowe są bowiem z góry obciążone sporym ryzykiem. W przypadku niektórych mowa jest o czasowym braku ich atrakcyjności. Niemniej jednak są także takie instrumenty finansowe, które wciąż są na topie, które wciąż są opłacalne, aby w nie inwestować. Jednym z takich instrumentów na pewno jest złoto. To dobro, które de facto od wielu lat jest jak najbardziej opłacalne. Złoto, które ma postać sztabek lub też które ma postać monet, to jedna z najlepszych dostępnych obecnie inwestycji. Jest to doskonała inwestycja, która chroni zgromadzony przez inwestora kapitał przede wszystkim przed skutkami inflacji jak również przed kryzysami gospodarczymi.

Wiadomo, że te ostatnie pojawiają się zazwyczaj w sposób nieprzewidywalny, niespodziewany i należy wówczas liczyć się z dosyć sporymi stratami finansowymi.

Bardzo ważnym elementem jest na pewno fakt, iż złoto jest zwolnione z podatku VAT, co wiąże się z bardzo wymiernymi korzyściami dla finansów danego człowieka lub danego podmiotu. Bardzo istotną kwestią, bardzo dużą zaletą inwestycji w złoto jest również fakt, iż jeśli zakupione monety, zakupione sztabki złota zostaną następnie w ciągu sześciu miesięcy sprzedane, to wówczas inwestor będzie również zwolniony z konieczności zapłaty tak zwanego podatku Belki, czyli podatku z tytułu zysków kapitałowych. Inwestycja w złoto to jedna z najbardziej obecnie opłacalnych inwestycji i równocześnie też należy podkreślić to, że jest to jedna z najbardziej bezpiecznych dla finansów inwestora inwestycji. Oczywiście można spróbować zainwestować swoje oszczędności w inne instrumenty, aczkolwiek czasem warto zadać pytanie czy to ryzyko będzie opłacalne.