18 czerwca, 2024

eFinanse.info.pl

Finanse z kraju i ze świata.

Szukasz porady na temat radzenia sobie z astmą? Spójrz poniżej na kilka świetnych wskazówek!

Astma jest skomplikowaną, a czasem wręcz przerażającą chorobą.

Jeśli u Ciebie lub u kogoś bliskiego zdiagnozowano astmę, prawdopodobnie masz wiele pytań dotyczących tego, co możesz zrobić, aby zapewnić bezpieczeństwo Tobie lub Twojemu członkowi rodziny. Ten artykuł zawiera kilka wskazówek, które pomogą Ci bezpiecznie radzić sobie z astmą.Wiele osób lubi zapach czystego domu. Jeśli masz astmę, jest to naprawdę szkodliwe. Przyjemny zapach pochodzi z chemikaliów, które pozostają w powietrzu. Upewnij się, że otwierasz okna za każdym razem, gdy sprzątasz w domu, nawet jeśli oznacza to utratę świeżego zapachu.Jeśli nie jesteś w formie, solidny schemat ćwiczeń może pomóc złagodzić objawy astmy. Faktem jest, że niewystarczający wysiłek fizyczny może łatwiej doprowadzić ciało do wyczerpania. Przesuwając swoje granice, wzmacniasz funkcje niezbędne dla ogólnej równowagi twojego ciała, zmniejszając prawdopodobieństwo, że twoje ciało zwariuje.Nie musisz być nieaktywny fizycznie tylko dlatego, że masz astmę. W przeciwieństwie do dekad temu, kiedy leczenie astmy było rzadkością, istnieje wiele różnych inhalatorów i leków na astmę, które można zażywać przed i po aktywności fizycznej. Zapytaj swojego lekarza o najlepsze leczenie dla Twoich konkretnych potrzeb.Chociaż dla większości ludzi może się to wydawać trywialne, ważne jest, aby mieszkać w pobliżu lekarza lub izby przyjęć, jeśli masz astmę. Mieszkanie na wsi może oznaczać, że ratownicy medyczni nie dotrą do ciebie na czas, aby uratować ci życie, jeśli masz ciężki atak astmy.Astmę wywołują określone czynniki wyzwalające, dlatego najłatwiejszym sposobem uniknięcia bolesnych ataków jest unikanie ich. Czym jest trening EMS?

Tymi wyzwalaczami mogą być wszystko, od pyłków po sierść zwierząt domowych, dlatego ważne jest, aby szukać profesjonalnej pomocy w ustaleniu przyczyny.

Jeśli nie masz takiej możliwości, prowadź dziennik astmy, wypisując swoje czynności przed atakiem, aby pomóc w zidentyfikowaniu prawdziwej przyczyny.Jeśli cierpisz na astmę, możesz sprawdzić, czy nie masz alergii na określone pokarmy lub środowisko. Istnieje wiele rzeczy, które mogą przyczynić się do tego, takie jak zwierzęta domowe, środki czystości, poduszki z pierza lub łóżko, a nawet niektóre perfumy. Produkty mleczne, a także rafinowana żywność, taka jak biała mąka i cukier, prawdopodobnie powodują.Uważaj na środki przeciwbólowe, których używasz. Osoby z astmą starają się nie stosować aspiryny i NAID lub niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak Advil, Motrin i Aleve, ponieważ istnieje możliwość pogorszenia objawów astmy. Zamiast tego spróbuj użyć acetaminofenu, bardziej znanego jako Tylenol, aby złagodzić ból.Zawsze rób coroczny zastrzyk przeciw grypie! Nawet jeśli zwykle nie jesteś podatny na przeziębienia i grypę w porach roku, kiedy masz astmę, zawsze najlepiej jest chronić się w jak największym stopniu przed rozwojem infekcji zatok lub problemów z oddychaniem – z których oba są czasami spowodowane przez grypa.Zanotuj, co może wywołać ataki astmy, aby przygotować się na przyszły atak lub nauczyć się, jak ich wszystkich unikać. Większość osób cierpiących na astmę wie, że istnieją powszechne czynniki drażniące, takie jak pyłki, sierść zwierząt domowych i dym. Należy dołożyć szczególnych starań, aby unikać środków, które wywołują nawet niewielkie objawy astmy, a tym bardziej poważny atak.Chociaż ten artykuł nie ma zastąpić porady lekarza, posiadanie wiedzy na temat astmy może pomóc w walce z bardziej frustrującymi i ograniczającymi aspektami choroby. Jak widzisz, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby powstrzymać astmę przed kierowaniem twoim życiem, więc ruszaj tam i zacznij żyć!