24 marca, 2023

eFinanse.info.pl

Finanse z kraju i ze świata.

Najlepszy artykuł do projektowania stron internetowych

Chcesz zdobyć więcej wiedzy na temat projektowania stron internetowych, ale Twój czas jest cenny i możesz mieć trudności z jego czytaniem.

Skorzystaj z tego zestawu wskazówek, aby szybko i skutecznie nauczyć się wspaniałej wiedzy dotyczącej projektowania stron internetowych i tego, jak z niej korzystać, aby odnieść sukces.Zawsze dobrze jest dodać favicon do swojej witryny. Favicon to plik obrazu 16×16 w formacie .Ico. Ten obraz jest widoczny obok paska adresu URL, obok tytułu strony na otwartej karcie i jest również widoczny na karcie zakładek, jeśli zdecydujesz się dodać stronę do zakładek. Favicon pomoże użytkownikom szybko rozpoznać Twoją stronę w przeglądarce bez czytania tekstu lub bezpośredniego przeglądania strony.Unikaj używania tak zwanej „tajemniczej nawigacji mięsnej”. Wiąże się to z używaniem nieoznaczonych obrazów lub innych elementów do nawigacji w witrynie. W wielu przypadkach odwiedzający musi najechać kursorem myszy na przyciski, aby nawet zobaczyć, co robią. Najlepiej, aby nawigacja była prosta. Użyj linków tekstowych u góry lub w lewej części strony.Zwróć uwagę na sposób interakcji różnych kolorów, których używasz w swojej witrynie. Twój tekst musi być czytelny i nie znikać w tle. Istnieją dane, które pokazują, że ludziom łatwiej jest czytać ciemny tekst na jasnym tle. Przeciwieństwo jest nadal czytelne, ale nie optymalne. Jeśli masz wątpliwości co do skuteczności swoich wyborów kolorystycznych, poproś o opinie znajomych.Nie używaj stron powitalnych w swojej witrynie, chyba że wymaga tego prawo, a zwłaszcza nie używaj intro we Flashu. Większość ludzi po prostu chce jak najszybciej dostać się do Twojej zawartości i nie obchodzi ich bezużyteczne strony powitalne. Najlepszy artykuł do projektowania stron internetowych

Jeśli masz jakieś zabawne treści, które absolutnie chcesz, aby odwiedzający zobaczyli, zamiast tego zintegruj je ze stroną główną.Staraj się nie nadużywać grafiki.

Grafika jest rzeczywiście ważna, aby Twoja witryna wyglądała dobrze i profesjonalnie, ale jeśli używasz jej zbyt wiele, wygląda to po prostu na zagraconą. Nie używaj grafiki tylko do dekoracji; używaj ich do ulepszania strony. Ponadto uwzględnienie „właściwej” liczby obrazów ułatwia poruszanie się po witrynie.Sprawdź, czy nie ma uszkodzonych linków przed opublikowaniem swojej strony internetowej. Najgorszym doświadczeniem dla gościa jest chęć dowiedzenia się więcej tylko po to, aby kliknąć przerażający link do ślepego zaułka. Możesz ręcznie sprawdzić linki lub skorzystać z programu, który znajdzie dla Ciebie uszkodzone linki.Podziel długie bloki tekstu. Ogromna fala tekstu nie jest konieczna w żadnej witrynie, zwłaszcza gdy można ją podzielić za pomocą obrazów, a nawet podzielić na różne strony. Znudzeni widzowie tylko sprawią, że odejdą, więc staraj się, aby wszystko było tak proste i świeże, jak to tylko możliwe.Skorzystaj z usługi śledzenia, zamiast wyświetlać swój licznik odwiedzin, aby wszyscy mogli je przeczytać. Wiele stron internetowych nadal wyświetla swoje liczniki, jednak nie służą one żadnemu celowi. Dostępnych jest wiele wysokiej jakości usług śledzenia, a niektóre są nawet bezpłatne. Użyj ich zamiast pokazywać, ile osób Cię odwiedza.Wszędzie tam, gdzie Twoje logo pojawia się na Twojej stronie, powinieneś mu towarzyszyć uzupełniającym hasłem lub sloganem. Idealnie, ten slogan powinien być chwytliwy i informacyjny oraz powinien zawierać podstawowe podsumowanie celu witryny lub oferty produktów. Połączenie Twojego logo i sloganu powinno pojawiać się na każdej stronie, aby stworzyć poczucie spójności.Podsumowując, projektowanie stron internetowych to coś, o czym chcesz dowiedzieć się więcej, ale często okazuje się, że nie masz czasu, aby coś z tym zrobić. Jak wspomniano wcześniej, właśnie przeczytałeś kilka najlepszych wskazówek, uporządkowanych w łatwym do przyswojenia formacie. Skorzystaj z porad ekspertów i zostań świetnym projektantem stron internetowych.