17 maja, 2021

eFinanse.info.pl

Finanse z kraju i ze świata.

Oferta z obszaru dermatologii estetycznej – depilacja laserowa

Depilacja laserowa to nowoczesny zabieg oferowany w dobrym gabinetach kosmetologicznych, które specjalizują się w dermatologii estetycznej.

Laser wypala mieszki włosów, zapobiegając ich odrastaniu. Pełny efekt można uzyskać po kilku spotkaniach w gabinecie. Ma to związek z faktem, że włosy mogą odrastać w nowym miejscu. Urządzenie do depilacji wyposażone jest w rozwiązanie, które pozwala na to, że w czasie zabiegu jednocześnie chłodzone są obszary ciała poddawane depilacji, tak by nie doszło do poparzenia. Przeciwskazaniem do tego typu działań są podrażnienia skóry, a także niska odporność organizmu, ciąża i karmienie piersią, rozrusznik serca, a także skłonność do powstawania blizn, czy cukrzyca.
Oferta z obszaru dermatologii estetycznej – depilacja laserowa

Obszary ciała najczęściej poddawane laserowemu usuwaniu nadmiernego owłosienia

Laserowa depilacja owłosienia jest zabiegiem, który może być stosowany również na wrażliwych miejscach ciała. Najczęściej stosuje się go w przypadku usuwania tzw. wąsika u kobiet, który pojawia się zazwyczaj w wyniku zaburzeń hormonalnych. Popularna jest również depilacja strefy bikini oraz pach. Mężczyźni korzystają z tego zabiegu, usuwają włosy z klatki piersiowej, a nawet pleców czy części intymnych. Depilacja laserowa wskazana jest również dla osób czynnie uprawiających sporty, gdzie owłosienie nie jest wskazane np. pływanie. Pacjenci podkreślają, że po zabiegu ich komfort życia w zdecydowany sposób się poprawił, tym bardziej, gdy ich owłosienie było dość duże. Efektem niepożądanym może być zaczerwienienie, które jednak powinno szybko ustąpić, co można wspomóc specjalnymi specyfikami. Odpowiednie preparaty poleci osoba wykonująca zabieg. Strona zawiera szereg istotnych informacji na temat tego rodzaju zabiegu, jak również przedstawia szczegółową ofertę. Przed podjęciem decyzji specjaliści omawiają z pacjentem wszystkie możliwe przeciwskazania, tak aby zabieg laserem był całkowicie bezpieczny.