23 lutego, 2024

eFinanse.info.pl

Finanse z kraju i ze świata.

Kredyt samochodowy

Kupno samochodu wiąże się z koniecznością dysponowania nieco większą gotówką, nieco większą ilością środków finansowych.

Większość osób jednakże nie dysponuje większą ilością pieniędzy. W takiej sytuacji na pomoc może przyjść opcja skorzystania z ofert kredytu samochodowego. Jest to jedna z opcji pozyskania samochodu, na którą decyduje się sporo osób. Przede wszystkim typowy kredyt samochodowy jest tańszym, obarczonym mniejszymi kosztami sposobem na to, aby sfinansować zakup nowego lub używanego samochodu niż kredyt gotówkowy. Kredyt samochodowy to produkt, który jest celowy. Mogą z niego skorzystać zarówno osoby fizyczne jak również i firmy. Mówiąc o kredycie samochodowym, należy wskazać nie tylko na możliwość zakupu samochodu, ale również z tych środków można sfinansować zakup quadów, motorów oraz innych pojazdów. Kredyt samochodowy to produkt, który niekoniecznie trzeba pozyskiwać bezpośrednio w banku.

Jak najbardziej można również pozyskać go u autoryzowanego sprzedawcy samochodów.

Bardzo jest to istotne, ponieważ kredyt samochodowy w autoryzowanym salonie samochodowym może okazać się produktem tańszym niż w jakimkolwiek banku. Istotnym elementem jest także fakt, że w takim salonie poszczególne parametry kredytu samochodowego mogą być przez klienta negocjowane. W odniesieniu do tego samego produktu w banku jakiekolwiek możliwości negocjowania nie wchodzą w grę. W odniesieniu do kredytów samochodowych, należy wskazać na to, że klient ma dostęp do różnych jego rodzajów. Mowa jest zatem o kredytach standardowych, o kredytach jednorazowych oraz o kredytach balonowych. W kredycie jednoratowym potrzeba jest posiadania pewnych środków, które należy przeznaczyć na pierwszą wpłatę w momencie zakupu pojazdu. W kredycie balonowym mamy do czynienia z wygodnym rozwiązaniem, w myśl którego nowy samochód jest możliwy do zakupienia nawet po trzech latach od zakupu poprzedniego. W tym względzie jednakże mamy do czynienia z podejściem indywidualnym do każdego klienta chcącego zakupić samochód.