23 lutego, 2024

eFinanse.info.pl

Finanse z kraju i ze świata.

Profesjonalne porady i wskazówki dotyczące lepszego projektowania stron internetowych!

Jeśli nie masz doświadczenia w projektowaniu stron internetowych, powinieneś zacząć od jak największej nauki podstaw.

Jeśli chodzi o znalezienie porad dotyczących projektowania stron internetowych, istnieje wiele dostępnych zasobów, w tym ten artykuł. Czytaj dalej, aby poznać wskazówki, których możesz użyć do tworzenia lepszych projektów internetowych.Unikaj bezużytecznych skryptów. Skrypty, takie jak liczniki i skrypty daty/godziny, tak naprawdę nie służą żadnemu celowi, a ponieważ wszystkie są JavaScriptem, mogą dodać kilka kilobajtów do rozmiaru pliku strony. Pozbycie się tych elementów zwalnia również miejsce na stronie głównej. Zastąp te bezużyteczne skrypty przydatną treścią, dzięki której użytkownicy będą wracać.Nie staraj się zmieścić zbyt wiele na jednej stronie podczas projektowania witryny internetowej. Jeśli Twoja strona jest zbyt zajęta, ładowanie potrwa znacznie dłużej i może przytłoczyć odwiedzających. Kiedy masz zamiar umieścić dużo treści, twórz strony na wszystko, co możesz, aby zmniejszyć bałagan na swojej stronie.Zawsze powinieneś szukać nowych informacji z różnych forów, które pomogą Ci nauczyć się, jak zacząć lub zdobyć więcej wiedzy na temat projektowania stron internetowych. Możesz po prostu zrobić szybkie wyszukiwanie w Google i znaleźć informacje, których chcesz się nauczyć, bezpośrednio w sieci za darmo.Nie używaj stron powitalnych w swojej witrynie, chyba że jest to wymagane przez prawo, a zwłaszcza nie używaj intro we Flashu. Większość ludzi po prostu chce jak najszybciej dostać się do Twojej zawartości i nie obchodzi ich bezużyteczne strony powitalne. Jeśli masz jakieś zabawne treści, które absolutnie chcesz, aby odwiedzający zobaczyli, zamiast tego zintegruj je ze stroną główną.Unikaj tworzenia kontrolek interfejsu użytkownika (UI), które wprowadzają w błąd odwiedzających. Te kontrolki obejmują elementy, widżety i inne elementy, które tworzą interaktywne środowisko, takie jak łącze, lista rozwijana lub przycisk. Nie chcesz, aby odwiedzający myśleli, że kliknięcie podkreślonego słowa lub frazy, na przykład, doprowadzi do nowej strony, jeśli nie jest ona w rzeczywistości połączona z czymś innym. Profesjonalne porady i wskazówki dotyczące lepszego projektowania stron internetowych!

Kiedy użytkownicy oczekują, że coś działa w określony sposób, a tak nie jest, jest bardziej prawdopodobne, że założą, że coś jest nie tak z Twoją witryną i opuszczą witrynę.Jeśli uważasz, że do Twojej witryny można uzyskać dostęp z urządzeń mobilnych, warto zadbać o prostotę projektów.

Użycie lampy błyskowej, nadmierne obrazy i skomplikowane menu nie przełożą się dobrze na platformę mobilną. Zadbaj o czystość i prostotę strony lub utwórz specjalną witrynę mobilną dla swoich użytkowników.Jeśli chcesz szybko zbudować stronę internetową bez konieczności nauki języka komputerowego, skorzystaj z generatora kodu. Korzystanie z generatora kodu pozwala szybko zbudować witrynę i zapobiega popełnieniu błędu, gdy nie masz pojęcia, czym jest programowanie komputerowe. Generatory kodu są nie tylko szybkie, ale także dużo się nauczysz.Upewnij się, że projektowane witryny są kompatybilne z różnymi przeglądarkami. Musisz sprawdzić swoją witrynę w najpopularniejszych wersjach każdej topowej przeglądarki. Niektóre przykłady to Internet Explorer, Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox i Opera. Wielu użytkowników korzysta z tych przeglądarek do surfowania w Internecie, więc musisz mieć pewność, że Twoje projekty są poprawnie widoczne na tym, czego używają.Aby pomóc Ci zaprojektować dobrą witrynę, musisz sprawić, by była łatwa w nawigacji. Nawigacja obejmuje wszystko i jest podstawą Twojej witryny. Zbuduj więc witrynę, która łatwo przechodzi z jednego obszaru do drugiego, w przeciwnym razie Twoja witryna będzie bardzo zagmatwana i ludzie jej nie odwiedzą.We wstępie do tego artykułu stwierdzono, że nowi projektanci stron internetowych muszą nauczyć się pewnych podstaw, aby tworzyć strony internetowe, które dobrze wyglądają i działają dobrze. Przy tysiącach dostępnych zasobów określenie, od czego zacząć, może być bardzo trudne. Powyższy artykuł to świetny początek podstaw prawidłowego projektowania stron internetowych.