29 maja, 2023

eFinanse.info.pl

Finanse z kraju i ze świata.

Prawo pracy – kiedy starać się o adwokata?

Praca to bardzo ważna aktywność, dzięki której można zarabiać pieniądze potrzebne na swoje utrzymanie.

Dodatkowo ludzie pracujący mają wpływ na stan polskiej gospodarki. Oczywiście istnieją różne sytuacje, w których może dochodzić do pewnych sporów i nieporozumień na linii pracodawca – pracownik. W takiej sytuacji sprawy mogą trafić nawet do sądu. Warto więc dowiedzieć się czegoś więcej na temat obowiązującego w Polsce prawa pracy oraz sytuacji, w których trzeba się starać o pomoc adwokatów czy też radców prawnych.

Prawo pracy – kiedy starać się o adwokata?

Pomoc prawna w zakresie prawa pracy

Istnieje wiele różnych sytuacji, w których pomoc prawna okaże się przydatna, jeśli chodzi o przepisy związane z pracą. Jedną z nich jest wynagrodzenie pracownika oraz inne przysługujące mu świadczenia. Sprawę można skierować do sądu, jeśli kwoty zostały zaniżone lub nie są wypłacane w terminie ustalonym w umowie. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku walki o odpowiednie i terminowe odszkodowanie z tytułu choroby zawodowej albo wypadku przy pracy.

Oczywiście występują też inne sytuacje, w których konieczne będzie skorzystanie z pomocy adwokatów. Jednym z przykładów jest mobbing, czyli prześladowanie w miejscu pracy. Sprawy o mobbing mogą być wnoszone do sądów przez osoby poszkodowane, które mogą starać się o odszkodowanie, a nawet o kary pozbawienia wolności dla sprawców. Poza tym do sądu można wnosić sprawy związane z odszkodowaniem za nieuzasadnione rozwiązanie umowy o pracę oraz związane z przywróceniem do pracy.

Z pomocy adwokatów, w zakresie prawa pracy mogą korzystać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy. Więcej informacji może udzielić Kancelaria Adwokacka Głogów – Adwokat Katarzyna Stachera albo inni adwokaci czy też radcy prawni. Warto również zajrzeć do Internetu w poszukiwaniu stron kancelarii prawnych albo specjalistycznych serwisów i blogów o tematyce prawa pracy. Można tam znaleźć bardzo wiele przydatnych informacji i porad zarówno dla zatrudniających, jak i osób zatrudnionych.