29 maja, 2024

eFinanse.info.pl

Finanse z kraju i ze świata.

Szukasz ubezpieczenia? Sprawdź te wskazówki!

Jeśli szukasz wszystkich podstaw dotyczących ubezpieczenia oraz kilku innych wskazówek, o których być może nie słyszałeś, ten artykuł jest dla Ciebie.

Może to być mylący temat ze wszystkimi dostępnymi opiniami i informacjami, zwłaszcza gdy wiele z nich jest sprzecznych.Wybierając ubezpieczenie dla swojego samochodu, najpierw zakwalifikuj swojego ubezpieczyciela. Oprócz oceny zasięgu, w twoim najlepszym interesie jest również szukanie opinii na temat ich obsługi klienta, szybkości reakcji, a nawet podwyżek stawek. Wiedząc, z kim masz do czynienia z wyprzedzeniem, możesz określić oczekiwania wobec ubezpieczyciela.Prowadź pisemny dziennik każdej rozmowy, którą prowadzisz z firmą ubezpieczeniową, w tym datę, godzinę i długość rozmowy. Zapewni to, że ty i firma ubezpieczeniowa jesteście na tej samej stronie na temat tego, co zostało powiedziane. Zapisanie tych informacji może również pomóc w osiągnięciu ugody w przypadku niewłaściwego postępowania ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego.Prawdopodobnie słyszałeś zdanie, że około 15 minut może zaoszczędzić 15%, ale może się okazać, że spędzenie zaledwie kilku minut na telefonie z obecnym ubezpieczycielem może również zaoszczędzić pieniądze. Kiedy zbliża się data wygaśnięcia ubezpieczenia, zadzwoń do swojego ubezpieczyciela i poproś go o ponowną wycenę polisy. Będą mieli motywację, aby zaoferować Ci najkorzystniejsze ceny, aby utrzymać Twoją firmę. Ponieważ mają już wszystkie twoje informacje, prawdopodobnie nie zajmie to 15 minut, a możesz zaoszczędzić czas i pieniądze.Ochrona ubezpieczeniowa jest bardzo ważna dla osób posiadających mienie, wartościowe przedmioty lub pojazdy mechaniczne. Gwarantuje to, że jeśli jakiekolwiek szkody zostaną wyrządzone Twojej mieniu lub osobom korzystającym z Twojej własności, zostaną pokryte przez firmę ubezpieczeniową. To może wiele znaczyć, gdy potrzebujesz pieniędzy na pokrycie strat.Unikaj płacenia agentowi wysokich prowizji za ochronę ubezpieczeniową. Szukasz ubezpieczenia? Sprawdź te wskazówki!

Dzięki wielu różnym sposobom zakupu ubezpieczenia w dzisiejszych czasach nie marnuj części ciężko zarobionych pieniędzy na wypłatę prowizji.

Przeprowadź badania i kupuj bezpośrednio od firmy ubezpieczeniowej, aby uzyskać najlepsze oferty.Jeśli Twoja ocena kredytowa wzrosła, poproś firmę ubezpieczeniową o ponowne sprawdzenie wyników. Firmy ubezpieczeniowe opierają część początkowej składki na Twojej zdolności kredytowej. Jednak bez Twojej zgody mogą to sprawdzić tylko wtedy, gdy początkowo oferują ubezpieczenie, chyba że nastąpiło wygaśnięcie ubezpieczenia. Jeśli wiesz, że Twój kredyt wzrósł, ponowne sprawdzenie kredytu może skutkować obniżeniem składek.Zapytaj swojego ubezpieczyciela, czy oferuje zniżkę za łączenie z nim wszystkich Twoich polis. Często możesz otrzymać zniżkę za połączenie różnych polis w jedną polisę.Jeśli planujesz zmienić ubezpieczyciela, upewnij się, że otworzyłeś nową polisę PRZED anulowaniem starej. Jeśli najpierw anulujesz swoją polisę, możesz znaleźć się bez ubezpieczenia w najgorszym możliwym momencie, pozostawiając cię bez ubezpieczenia i sam płacisz za sytuację. Oszczędzanie pieniędzy nie jest warte ryzyka!Jeśli stwierdzisz, że masz trudności z comiesięcznym opłacaniem składki, rozważ podniesienie kwoty, na którą masz ustaloną kwotę odliczeń. Prawdopodobnie będziesz zgłaszać roszczenia tylko w przypadku większych szkód, więc tak naprawdę nie opłaci się zainwestować dodatkowych pieniędzy, aby utrzymać niskie odliczenie.Jak wspomniano na początku, jest sporo informacji dotyczących ubezpieczenia. Mamy nadzieję, że te wskazówki okażą się przydatne. Powinieneś teraz znaleźć się na czele gry, jeśli pracujesz, aby zostać ekspertem, lub po prostu próbujesz uzyskać trochę podstawowych informacji.