16 lipca, 2024

eFinanse.info.pl

Finanse z kraju i ze świata.

Trudnych zabrudzeń nie usuniesz płynem do mycia naczyń.

Niejednokrotnie spotkałem się w internecie z opiniami, że najlepszym środkiem chemicznym od usuwania trudnych zabrudzeń na powłoce lakierniczej jest płyn do mycia naczyń.

Mówiąc szczerze, można by to szybko skwitować na zasadzie takiej, że jeśli coś jest do naczyń, a używane jest do mycia samochodu, to może właściciel posiada miską do zupy zamiast samochodu. Porównanie jest może dość brutalne, ale dlaczego mielibyśmy używać tego typu środki niezgodnie z przeznaczeniem. Wracając jednak do tematu, usuwanie trudnych zabrudzeń z powierzchni lakieru nie polega na myciu zasadniczym, które usuwa jedynie zaschnięty bród.

Trudnych zabrudzeń nie usuniesz płynem do mycia naczyń.

Jakie więc są najgorsze zabrudzenia powłoki lakierniczej i w jaki sposób można je najłatwiej i najszybciej usunąć?

Jednym z największych wrogów naszego lakieru, w szczególności w okresie letnim są owady. Któż z nas nie podróżował drogą szybkiego ruchu, a po wykonaniu kilkuset kilometrów z dużą prędkością nie zastanawiał się później, czy przód naszego auta przypadkiem nie zmienił koloru. Do usuwania tego typu zabrudzeń znajdziemy specjalistyczne preparaty, które nie szkodząc lakierowi – silnie i szybko zaczną rozpuszczać pozostałości po owadach. Istotnym elementem dokładnego oczyszczenia powierzchni lakieru naszego samochodu jest również usunięcie drobinek metalu, zbierających się na powierzchni chociażby poprzez pylenie klocków hamulcowych, które zwyczajnie się ścierają podczas użytkowania. Odpowiednim preparatem w tym przypadku będzie deironizer. Po użyciu takiego produktu praktycznie natychmiast będziemy widzieli w którym miejscu na karoserii zbiera się najwięcej lotnej rdzy i opiłków. Najtrudniejszym jednak elementem dokładnego oczyszczania powierzchni lakieru jest glinkowanie. Glinkowanie polega na użyciu specjalnej plastycznej masy, która poprzez pocieranie po powierzchni lakieru zacznie wchłaniać w siebie wszystkie cząsteczki brudu. Wszystkie powyższe produkty znajdziesz tutaj https://detailingstore.pl/13-usuwanie-trudnych-zabrudzen. Szeroki zakres cenowy oraz ogromny wybór producentów na pewno pozwoli Ci znaleźć produkt odpowiedni do Twoich wymagań.