16 lipca, 2024

eFinanse.info.pl

Finanse z kraju i ze świata.

Urlop w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Bardzo ciekawym miejscem na letni odpoczynek jest Jura Krakowsko-Częstochowska oraz znajdująca się tam zamki.

Jest to miejsce, które nie jest oblegane przez turystów, możemy zatem wypoczywać w spokoju, zabrać na urlop całą rodzinę, możemy skorzystać z wielu ośrodków turystycznych, przykładowo Moje Miejsce Jura.

Urlop w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Ośrodek wypoczynkowy w jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Możemy udać się Szlakiem Orlich Gniazd, zwiedzić zamek w Olsztynie, Bobolicach, zamek w Ogrodzieńcu oraz wiele innych zamków, które znajdują się w okolicy. Z pewnością będzie to bardzo dobry pomysł dla osób, które lubią aktywny wypoczynek, mogą udać się na wędrówkę pieszą lub też wypożyczyć rowery. Na terenie znajdują się obszary przyrody chronionej, jest to Zespół Jurajskich Parków Krajobrazowych oraz Ojcowski Park Narodowy. Możemy zobaczyć tutaj bardzo wyjątkowe skały wapienne, z których słynie okolica. Oprócz Orlich Gniazd możemy zwiedzać tutaj także inne zabytki, takie jak pałace, klasztory, stare kościoły. Wszystkie szlaki są bardzo dobrze oznaczone, możemy dzięki temu zaplanować wycieczkę. Znajdziemy tutaj wiele rezerwatów przyrody, gdzie możemy podziwiać dzikie zwierzęta czy ptaki, z pewnością jest to miejsce, gdzie można w ciszy odpocząć od miejskiego zgiełku.

Ośrodek Moje Miejsce zapewnia wiele wygód, możemy wynająć tutaj domek, na miejscu skorzystamy z boisk sportowych, placu zabaw, trampolin dla dzieci. Dzięki temu możemy wypocząć całą rodziną, uprawiać sport, ośrodek położony jest w miejscu oddalonym od miast, dzięki czemu jest to miejsce ciche, położone pośród lasów. Skorzystamy tutaj z basenu w okresie letnim, do dyspozycji gości jest także domek saunowy, bania. Możemy wynająć tutaj rower, specjalne hulajnogi terenowe, czy też udać się na spacer do pobliskiego lasu. Możemy przyjechać tutaj również ze zwierzętami.

Więc informacji dotyczących wypoczynku w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej znajduje się na stronie internetowej https://www.mmresort.com/moje-miejsce-jura/nasz-blog/najlepsza-integracja. Możemy sprawdzić położenie ośrodka na mapie, sprawdzić szczegóły dotyczące atrakcji, jakie oferuje ośrodek. Na stronie internetowej możemy także dokonać rezerwacji.