8 grudnia, 2022

eFinanse.info.pl

Finanse z kraju i ze świata.

Korzyści wynikające z wynajmu powierzchni magazynowej

Przestrzeń magazynowa może obejmować zarówno magazynowanie towarów i produkcję, jak i dystrybucję.

Każda powierzchnia magazynowa, której wynajęcie rozważasz, będzie miała różne udogodnienia i funkcje, więc upewnij się, że będzie odpowiednia do twoich potrzeb i rodzaju towaru, który chcesz tam przechowywać. Magazyny na wynajem znajdziemy w całym kraju, warto zatem wybrać taki, który najlepiej spełni nasze oczekiwania pod względem dojazdu, lokalizacji, ceny i dostępnej powierzchni.

Korzyści wynikające z wynajmu powierzchni magazynowej

Powierzchnie magazynowe do przechowywania towarów

Najemcy powinni wziąć pod uwagę wiele czynników przy wynajmie powierzchni magazynowej. Szukając magazynów na wynajem warto odwiedzić kilka stron internetowych, gdzie można znaleźć wiele ciekawych ofert w atrakcyjnych lokalizacjach, a wyszukiwarki pomogą nam w wybraniu odpowiedniej oferty na wynajem powierzchni magazynowej o wymaganym metrażu, w dobrej cenie. Wynajem magazynu jest z pewnością bardziej opłacalnym rozwiązaniem, niż budowa własnego kompleksu logistycznego.

Ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja w magazynie jest ważna dla wielu przedsiębiorców, szczególnie jeśli na powierzchni magazynowej chcą urządzić biuro, zaplecze socjalne dla pracowników. Obecnie wiele magazynów oferuje również możliwość posiadania łącza internetowego, co pomoże nam zarządzać biurem i magazynem, całą logistyką, posiadanymi zasobami. Najlepiej byłoby płacić tylko za nadający się do użytku metraż kwadratowy, czyli rzeczywistą powierzchnię magazynową, którą zajmujesz. Warto dokładnie sprawdzić koszty wynajmu powierzchni magazynowej, która nas interesuje.

Upewnij się również, że magazyn posiada odpowiedni dojazd i parking dla samochodów ciężarowych i dostawczych. Trzeba również sprawdzić, jakie jest dopuszczalne obciążenie podłogi, a także wysokość magazynu, szczególnie jeśli korzystasz z wózków widłowych, ustawiasz towary wysoko w pionie. Wiele firm decyduje się, aby wynająć powierzchnie magazynowe, ponieważ jest to na dłuższą metę korzystniejsze finansowo rozwiązanie, niż koszt utrzymania własnej nieruchomości.