29 maja, 2023

eFinanse.info.pl

Finanse z kraju i ze świata.

Powody, dla których powinieneś zdecydować się na detailing samochodu

Detailing można określić jako przywrócenie samochodu do stanu, aby wyglądał jak nowy lub jeszcze lepiej przez długi czas.

Możemy w ten sposób nie tylko dokładnie wyczyścić wszelkie powierzchnie, ale również odpowiednio je zabezpieczyć. Można również w trakcie procesu detailingu znacznie poprawić wygląd samochodu, skorygować wygląd i blask lakieru, szyb czy reflektorów, jak również opon i felg oraz wnętrza.

Powody, dla których powinieneś zdecydować się na detailing samochodu

Na czym polega proces detailingu i jaki jest jego cel?

Detailing to prawidłowa technika mycia, polerowanie, ochrona lakieru przed zanieczyszczeniem i blaknięciem, korekta zarysowań, czyszczenie i pielęgnacja wnętrza, tapicerki, kół i szyb. Ten proces sprawia, że samochód zawsze wygląda jak nowy, pięknie lśni i jest odpowiednio zabezpieczony przed czynnikami zewnętrznymi czy silnymi zabrudzeniami. Samochód podczas użytkowania czy przechowywania na zewnątrz na pewno będzie miał plamy wody, kurz i inne zanieczyszczenia na całym lakierze, szybach i wykończeniach.

Lakier i szyby samochodu są cały czas narażone na różne źródła zanieczyszczeń, należą do nich odchody ptaków, smoła, sok drzewny i żwir i inne zabrudzenia drogowe. Zanieczyszczenia te mogą bardzo łatwo wiązać się z lakierem samochodowym i nie są usuwane podczas normalnych procesów mycia. Oprócz tego, że lakier wygląda matowo, zanieczyszczenia te mogą w rzeczywistości powodować korozję i zniszczenie lakieru bezbarwnego. Lakier bezbarwny jest niezbędny do ochrony lakieru bazowego przed blaknięciem i uszkodzeniem, dlatego wszelkie zanieczyszczenia należy jak najszybciej usunąć.

Profesjonalne produkty do detailingu możemy zakupić na stronie https://detailingstore.pl/. Również przed nałożeniem wosku czy powłoki ceramicznej oraz przed polerowaniem należy odpowiednio oczyścić i wysuszyć pojazd, w przeciwnym razie nie będzie on prawidłowo przylegał do powierzchni, możemy również spowodować zarysowania. Jeśli chcesz, aby twój samochód miał nieskazitelne wykończenie, może być konieczne poddanie go korekcie lakieru. Można to zrobić samodzielnie przy pomocy odpowiednich produktów i technik, można to również zlecić profesjonalnemu detailerowi.